Haber Detayı
13 Ağustos 2021 - Cuma 11:26 Bu haber 11551 kez okundu
 
Sivas’ta okullar eğitime hazır
Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, il merkezindeki liselerin müdürleri ile bir araya geldi. Toplantıda konuşan Savaşçı, il genelinde tüm okulların eğitim-öğretime hazır hale getirildiğinin altını çizerek temizlik malzemesi konusunda da herhangi bir sorun bulunmadığını ifade etti.
EĞİTİM Haberi
Sivas’ta okullar eğitime hazır

Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, il merkezindeki liselerin müdürleri ile 2021-2022 eğitim-öğretim yılı değerlendirme ve planlama toplantısında bir araya geldi.Bilim ve Sanat Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Şube Müdürü Resul Çatal da katıldı.

Okulların başarı durumu ile hayata geçirilen proje ve faaliyetlerin masaya yatırıldığı toplantıda yeni eğitim-öğretim yılına yönelik hazırlıklar ile Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) Projesi kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetler de ele alındı.

Şube Müdürü Resul Çatal, toplantıda KÖPRÜ Projesi ile ilgili sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından konuşan Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, 2021-2022 eğitim-öğretim yılının Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği takvim doğrultusunda başlayacağına vurgu yaptı. Tüm okulların eğitim-öğretime hazır hale getirildiğinin altını çizen Savaşçı, temizlik malzemesi konusunda herhangi bir sorun bulunmadığını belirtti.

SİVAS’IN LGS VE YKS BAŞARISI ARTTI

KÖPRÜ Projesi ve bu kapsamda gerçekleştirilen çalışmalara da değinen Savaşçı, proje ile birlikte Sivas'ın LGS ve YKS'deki başarısını artırdığına vurgu yaparak, bu kapsamda gerçekleştirilen çalışmaların bu yıl da devam edeceğini söyledi.

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının (DYK) Eylül ayında başlatılmasının planlandığını belirten Savaşçı; "Sayın Valimizin destek ve talimatlarıyla öğrencilerimizin tüm ihtiyaçlarının karşılanması için hazırlıklarımızı yapıyoruz. DYK'ların verimli bir şekilde sürdürülmesi, ulaşımın sağlanması ve kaynak ihtiyaçlarının temini ile birlikte öğrencilerimizin eğitim olanaklarından en iyi şekilde istifade etmesi sağlayacağız" ifadelerini kullandı.

Toplantıda, okul müdürlerinin KÖPRÜ Projesi kapsamında gerçekleştireceği çalışmalar ve izleyecekleri yol haritası üzerine de görüş alışverişinde bulunuldu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Sivas’ta, okullar, eğitime, hazır,
Yorumlar
Haber Yazılımı