Haber Detayı
11 Ağustos 2021 - Çarşamba 19:17 Bu haber 11970 kez okundu
 
Yanmaz:Topluma verdiğimiz sözleri tutamadık...
Sivas Belediyesi’nin bugün ki meclis toplantısı beklenmedik bir istifaya sahne oldu. Sivas Eski Milletvekili, Sivas Belediyesi Meclis Üyesi Nevzat Yanmaz bugün ki meclis toplantısında kürsüye çıkarak görevinden istifa ettiğini açıkladı.
GÜNDEM Haberi
Yanmaz:Topluma verdiğimiz sözleri tutamadık...

Sivas Belediyesi Meclis Salonu’nda bugün gerçekleşen toplantıda söz alan, Sivas Eski Milletvekili AK Parti Belediye Meclis Üyesi Nevzat Yanmaz, "dolgu malzemesi" olarak kullanılmak istemediği için görevinden istifa ettiğini duyurdu. Yanmaz, kürsüden yaptığı ve canlı yayınlanan konuşmasında, “Kafamda şekillendirmeye çalıştığım ve burada ne maksatla bulunduğumu kendime çok fazla ifade edemediğim bir ortamda, size kısa bir metin okuyarak aranızdan ayrılmak istiyorum. Çünkü buranın gerçekten aktif bir görev olmadığını kendi adıma müşaade ettim ve aktif görev olmayan bir yerde pasifize olmayı da kendime yediremediğimi ifade etmek istiyorum. İki yılı aşkın süredir Sivas halkının sandıkta verdiği Belediye Meclis Üyelik görevini hizmete dönüştürememenin üzüntüsü içerisindeyim. Meclisin sadece formalite tamamlayan bir konumda olması, meclis üyelerinin Sivas halkına verdikleri sözlerin boşta kalması meclis üyeliğinin devam etmesini anlamsız kılıyor. Etki ve yetkimin olmadığı bir yönetimin dolgu malzemesi olmayacağımın da bilinmesini istiyorum. Şahsıma güvenerek oy vermiş bütün hemşehrilerimden helallik istiyorum. Şehrimize ve ülkemize hizmet etme hayallerimizi başka baharlara erteleyerek Sivas Belediye Meclis Üyeliğinden istifa ediyorum. Arz ederim. Dilekçemi bırakıyorum ve uygulamaya konmasını talep ediyorum. Hepinize çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Bugün buradaki son günümüzde hepinizden hakkınızı helal etmenizi talep ediyorum” dedi.

BİLGİN “HAYIRLI OLSUN”

Toplantıya başkanlık yapan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise Yanmaz’ın kararının hayırlı olmasını dileyerek, “Nevzat beye teşekkür ederim. Kararına saygı gösteriyorum. Seçilmiş meclis adına Belediye Meclisi'nin kanunla kurulduğunu, formalite bir yer olmadığını, yerelde yasama görevi yaptığını kayıtlara geçmesi adına hatırlatmak istiyorum” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Yanmaz:Topluma, verdiğimiz, sözleri, tutamadık...,
Yorumlar
Haber Yazılımı